Alarm Sistemi

alarm-sistemi

Alarm Sistemi

Alarm sistemi, yaşam alanlarında ve iş yerlerinde soygun, hırsızlık, yangın, sağlık sorunları ve benzeri durumlarda kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Son teknolojili alarm sistemleri sayesinde hayatınızı kolaylaştırırken ayrıca kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Daha geniş ölçekli işletmelerde de kullanılan bu sistemler ile beraber kurulacak kamera sistemi sayesinde güvenliğinizi %100 oranında sağlayabilirsiniz.

Alarm Sistemi Neden Gerekli?

İhtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanan alarm sistemlerinin kurulumundan önce ücretsiz keşif hizmeti sunulmaktadır. Bu sayede alarmın kurulacağı yer tespit edilerek kişilere bilgi aktarılır. Onay alınmasından sonra sistemler eksiksiz olarak kurulur. Koruyucu, caydırıcı ve birçok farklı durumda güvenlik sağlamayı amaçlayan bu sistemler ayrıca gaz kaçağı ve acil sağlık durumlarında da kullanılabilir. Asıl amacı temel kaza ve tehditlerden sizi korumak için tasarlanan alarm sistemleri için firmamızla görüşme yapmanız yeterlidir.

Alarm Sistemi Çalışma Prensibi

Firma olarak alarm sistemiyle beraber kamera sistemi, panik butonu ve alarm izleme merkezi gibi ek hizmetler de sunmaya devam ediyoruz. Farklı çalışma prensiplerine sahip olan bu sistemler her durum için özelleştirilebilir. Ayrıca durumları algılamaya yönelik sensörler sayesinde gaz kaçağı, hırsızlık, yangın ve benzeri durumlar hızlıca algılanmaktadır. Süreç gelişirken sensördeki sinyaller alarm sinyaline dönüşür ve siren çalarak uyarı ışıkları devreye girer.

Alarm sistemleri devreye alındıktan sonra evlerde kullanılacaksa, dış kapıda yer alan manyetik kontak bileşenleriyle alarm paneline sinyal ulaşır ve bu sayede devreye girer. Ek olarak şifreli alarm sistemlerinin devre dışı bırakılması, kullanıcılara bağlıdır. Özel sistemler sayesinde birkaç saniyede devreye giren alarm sistemi ihtiyaç duyduğunuz alana göre farklı şekillerde kurulmaktadır.

Profesyonel bir alarm sisteminde kontrol paneli, hareket dedektörü, şifre paneli, manyetik pencere ve kapı kontağı, harici siren ve duman dedektörü bulunmalıdır. Firma olarak bu süreci başarılı bir şekilde yönetmeye devam ederken talebinize göre gaz duman ısı dedektörü, harici ve dahili siren ile teknolojik tuş takımı gibi ekipmanlar da kullanıyoruz. Tamamen kişisel olarak seçilen elektronik parçaların entegre edilmesiyle oluşan alarm sistemleri, ev ve iş yerlerinin korunması için günümüzde kullanılması gereken uygulamalardandır.